Masaże lecznicze

Dyplomowany mistrz bioenergoterapii, masażysta Czesław Karkowski poleca specjalistyczny leczniczy kahuński masaż MA-URI. Jest to polinezyjski system uzdrawiania Huną, stanowi specjalny rodzaj masażu połączonego z równoczesnym przekazem energii leczniczej.

Masaż MA-URI nie jest zwykłym masażem, lecz biomasażem wykonywanym przez bioenergoterapeutę. Masaż ten jest holistycznym uzdrawianiem ciała, duszy i umysłu. Jest to jednocześnie masaż leczniczy, jak i odstresowujący. Ma również działanie relaksacyjne, wyszczuplające i antycellulitowe.

Masaż MA-URI związany jest z tradycją kultury Huny objętej do niedawna ścisłą tajemnicą Kahunów – polinezyjskich uzdrowicieli, którzy przekazywali swoją wiedzę z pokolenia na pokolenie. Metoda ta polega na całościowej terapii, która oddziaływuje bardzo głęboko zarówno na samopoczucie fizyczne, jak i stan psychiczny człowieka. Usuwa ona wszelkie blokady emocjonalne i mentalne, powoduje naturalny przepływ energii życiowej całego ciała oraz przywraca harmonię w całej strukturze energetycznej organizmu.

Z punktu widzenia współczesnej medycyny i psychologii masaż polinezyjski likwiduje chroniczne napięcia mięśniowe najczęściej związane ze stresem, przywracając świadomość ciała. Wszystko to odbywa się zgodnie z zasadą, że przez głęboki relaks fizyczny i psychiczny można przywrócić pacjentowi sprawność, witalność oraz łagodzić dolegliwości ciała, takie jak bóle stawów, pleców i kręgosłupa, barków, bioder, nóg. Zwiększa się ruchomość stawów i ich elastyczność. Ta technika masażu pobudza układ krążenia, reguluje ciśnienie tętnicze, usprawnia oddychanie, zwiększa przepływ limfy w tkankach, co mobilizuje komórki do odtruwania organizmu i oczyszczania z produktów przemiany materii. Wpływa też pozytywnie na proces trawienia i reguluje perystaltykę jelit. Poprawia pracę wegetatywnego układu nerwowego, łagodząc nerwice czy stany neurotyczne. Redukuje również napięcia i stres.

Masaż MA-URI jest nie tylko bardzo efektywną terapią, ale przede wszystkim holistycznym systemem uzdrawiania, wzmacniania i wprowadzania korzystnych zmian wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba na planie fizycznym, emocjonalnym, mentalnym oraz duchowym.

Przed przystąpieniem do masażu MA-URI masażysta przeprowadza rozmowę z klientem, dokonuje diagnozy bioenergetycznej oraz weryfikuje zasadność zastosowania tego rodzaju masażu. Masaż polega na masowaniu całego ciała klienta z wyłączeniem stref intymnych, które przykryte są ręcznikiem i odbywa się z użyciem specjalnych olejków oraz kremów odpowiednich dla organizmu danego klienta. Profesjonalny stół do masażu wyposażony jest w specjalny podgłówek stwarzający pełen komfort dla osoby masowanej.

Masaż MA-URI powoduje głęboki relaks i podniesienie poziomu energii życiowej, następują zmiany na poziomie komórkowym, przez co uzyskuje się trwałe efekty terapeutyczne. W trakcie masażu następuje uwolnienie organizmu od wszelkich obciążeń, uzdrowienie emocji, które najczęściej kumulują się w mięśniach. Masażysta świadomie kieruje procesem uwalniania, wprowadza równowagę i harmonię życiową.

Masaż MA-URI likwiduje wszelkie dolegliwości psychofizyczne, usuwa blokady energetyczne, uwalnia od stresów, nerwic, kompleksów, reguluje krążenie i przemianę materii, likwiduje bóle kręgosłupa, bóle głowy, choroby kobiece (guzy, torbiele, mięśniaki), uelastycznia stawy, usuwa dolegliwości narządów wewnętrznych, eliminuje choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe.
Ponadto masaż MA-URI relaksuje, poprawia witalność, ujędrnia skórę, redukuje cellulit, zmarszczki i zmęczenie. Przeznaczony jest dla osób dorosłych, dzieci oraz kobiet w ciąży.

Więcej informacji na temat masażu MA-URI wykonywanego przez dyplomowanego mistrza bioenergoterapii, masażystę – Czesława Karkowskiego w artykule prasowym pt. „TAŃCZĄCY UZDROWICIEL” w miesięczniku „UZDRAWIACZ” z dnia 15.02.2000r.

W Centrum Medycyny Naturalnej oprócz bioenergetycznego masażu jest wykonywany również zwykły masaż leczniczy w zakresie: dolegliwości kręgosłupa, bóle i zawroty głowy, bóle stawów i kończyn, bóle korzonków i rwy kulszowej, choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe, migreny, nadciśnienie i wiele innych chorób.